O firmie

Katolik Sp. z o.o.

od pokoleń jest firmą rodzinną. Założona w 1985 roku przez Urszulę i Henryka Katolik pod nazwą P.U.H.P. Urszula i Henryk Katolik, obecnie prowadzona przez dwóch braci Pawła i Tomka Katolika. Niezmiennie cieszy się uznaniem konsumentów. Główna siedziba firmy mieści się w miejscowości Kietrz (woj. opolskie). W Kietrzu umiejscowione są również biura firmy: dział handlowy, księgowość, spedycja. Firma posiada własny magazyn, punkt skupu zbóż oraz warsztat samochodowy. Drugi oddział firmy mieści się w Obornikach Śląskich (woj. dolnośląskie). Nasza firma posiada certyfikat

„RZETELNA FIRMA”

który jest gwarancją dla współpracujących z nami kontrahentów. Od 2014 roku pracujemy zgodnie ze standardami zasady GMP. W najbliższych miesiącach i latach planujemy dalszy intensywny rozwój firmy oparty na najnowszej technologii.

Rok założenia 1985

Od początku istnienia firmy „Katolik” w Polsce, a więc już od ponad 30 lat naszą działalnością kieruje przekonanie, że powinniśmy przynosić długotrwałe korzyści naszym kontrahentom. Jesteśmy przekonani, że jako jeden z największych dystrybutorów zbóż oraz dodatków dla piekarnictwa i cukiernictwa w Polsce powinniśmy szukać rozwiązań, które odpowiadać będą na najistotniejsze kwestie ekonomiczne i środowiskowe.

Dbamy o ekologie

Tak więc w trosce o otaczające nas środowisko od kilku lat zajmujemy się Biomasą, czyli produktami pochodzenia roślinnego ulegającymi bio degradacji.

Szeroki asortyment dodatków piekarniczych dostarczanych przez naszą firmę zawiera wyłącznie produkty wysokiej jakości. Sympatia oraz zaufanie do marki znalazły odbicie we współpracy z producentami, odbiorcami jak i dostawcami na terenie całej Polski, Europy oraz Świata. Obecnie jesteśmy producentem, eksporterem oraz importerem produktów tj: cukier, masło, mąki, płatki ziemniaczane, mleko w proszku, serwatka, pomada, drożdże piekarskie, rodzynki, mak, sezam, słonecznik, dynia, siemię lniane, orzechy, wiórki kokosowe, kminek, owoce mrożone, owoce w puszkach, marmolady, owoce w żelach.

Transport

Dział spedycji w ramach naszej działalności prowadzi również transport ciężki naszych towarów oraz towarów zleconych. Dostarczamy towary w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Posiadamy nowoczesny tabor ciężarowy do przewozu materiałów sypkich z funkcją samo rozładowczą typu Walking Floor.

Nasi kierowcy z wieloletnim doświadczeniem w transporcie dostarczają towary bezpiecznie i zawsze na czas. Stały monitoring naszego taboru pozwala nam na określenie czasu dostawy.

zaopatrujemy w nasze towary większość krajów eropejskich

Tworzenie Wspólnej Korzyści to sposób w jaki prowadzimy naszą działalność. Wierzymy, że powinien on przynosić korzyści firmie, ale i jednocześnie społeczeństwu, np. rolnikom dostarczającym nam surowce, naszym pracownikom, klientom, kontrahentom i konsumentom w krajach, w których prowadzimy naszą dystrybucję.

Nasza główna działalność to:

Handel Zbożami

Od początku prowadzenia naszej działaności na rynku płodów rolnych zajmujemy się skupem i sprzedażą zbóż.

Magazynowanie

Posiadamy własne silosy i magazyny oraz laboratorium badawcze, które pozwalają nam na szybką ocenę jakości zbóż.

Transport

W ramach naszej działalności prowadzimy również transport ciężki naszych towarów oraz towarów zleconych w kraju i za granicą.

Nagrody

i wyróżnienia przyznane naszej firmie: